502 542 608 pater.m@op.pl

ZABAWY I KONKURSY WESELNE

Zobacz co możemy dla ciebie zrobić….

Wesela prowadzimy według wcześniej ustalonego scenariusza tzn. albo wesele nowoczesne albo tradycyjne, z uroczystym wprowadzeniem Młodej Pary na salę, przez powitanie, toasty weselne, pierwszy taniec i oczepiny z ciekawymi i niespotykanymi konkursami. Oprawa muzyczna przez nas prezentowana jako zespół muzyczny jest w 100% profesjonalna. Nie mamy wątpliwości, że nasza muzyka weselna będzie godna Państwa uroczystości i pozostanie miłym i niezapomnianym wspomnieniem wspaniale przeżytych chwil.

Konkursy i zabawy, które prowadzimy podczas wesel są bardzo ciekawe i innowacyjne. Staramy się aby każde wesele przez nas prowadzone było atrakcyjne dlatego większość konkursów jest zupełnie nieznana i niespotykana (sami układamy scenariusz). Goście bawiący się na weselu są mile zaskoczeni ponieważ nigdy wcześniej nie widzieli takich zabaw. Oczywiście na życzenie Państwa Młodych możemy poprowadzić znane wszystkim zabawy takie jak:
Gorące krzesła
Bajka o nieszczęśliwej miłości Małek Księżniczki
itp.
Wolimy jednak mile zaskakiwać weselników!!!
Dysponujemy dużą ilością strojów i przebrań dlatego możecie sobie Państwo wyobrazić jak wyglądać będą Wasi goście przebrani np. za policjantów, kolejarzy Kaczorów ….

Oczywiście nie zabraknie również podczas Waszej uroczystości biesiad przy stołach. Podczas przerw bawimy gości znanymi przyśpiewkami i zabawami. Biesiadę prowadzimy przy melodii „ Szła dzieweczka do laseczka „ oraz innych melodii ludowych

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Z wielką radością spełnimy Wasze oczekiwania wysłuchując pomysłów Pary Młodej.

 

 

ZABAWY PROPONOWANE PRZEZ ZESPÓŁ „TOKSZOŁ”

POZNAJMY SIĘ
Do zabawy potrzebujemy równej ilości gości ze strony Pana Młodego i Panny Młodej. Stają oni w 2 szeregach, naprzeciwko siebie. Celem zabawy jest poznanie drugiej rodziny. Naprzeciw panów ustawiamy panie. W pierwszej rundzie każdy po kolei mówi co mu się podoba w osobie, która stoi naprzeciwko np.: usta, włosy, oczy, ramiona, dłonie lub też części garderoby: spinki, buty, koszula itd. Swój wybór uczestnicy zapamiętują bo w drugiej rundzie… muszą pocałować osoby z przeciwnej strony w wybrane wcześniej miejsce
SPINACZE
W zabawie uczestniczą 2 pary (lepiej by miały poczucie humoru). Panom zawiązujemy opaski na oczach, a na paniach zaczepiamy po 10 spinaczy. Podmieniamy partnerki ( za partnerki podmieniamy PANÓW i każemy panom zdjąć jak najszybciej wszystkie spinacze z nowych partnerek.

 

MUMIA Z PAPIERU
Jest to bardzo prosta gra. Należy wybrać od 4 do 6 osób i podzielić je w pary. Jedna osoba z pary stoi nieruchomo, podczas, gdy druga osoba zawija swojego partnera w papier toaletowy. Od stóp do głów, tak aby stworzyć papierową mumię. Możecie użyć także kolorowego papieru dekoracyjnego czy bibuły. Para, która stworzy najładniejszą mumię wygrywa!
KONKURS NA PARĘ IDEALNĄ
Dzięki tej zabawie goście będą mogli poznać lepiej parę młodą i zadać jej kilka pytań zupełnie anonimowo!
Zasady:
Prowadzący lub wodzirej winien wytłumaczyć parze, że zada im kilka pytań, na które powinni szczerze odpowiadać. Para siada na krzesłach odwrócona do siebie plecami. Otrzymują oni tabliczki lub baloniki z napisem: Ja i On (dla Panny Młodej) oraz Ja i Ona (dla Pana Młodego)..

Oto kilka przykładowych pytań:
1.     Kto odkurza?
2.     Kto zmywa naczynia?
3.     Kto najbardziej chrapie?
4.     Kto pierwszy kogo poderwał?
5.     Kto wyrzuca śmieci?
6.     Kto ścieli łóżko?
7.     Kto spędza jak najwięcej czasu w łazience?
8.     Kto pierwszy zaczął wspominać o ślubie?
9.     Kto pierwszy wraca do domu z pracy?
Przykładowe pytania rozbudowane :
1. Przeszłość. Na pewno byliście już kiedyś razem w kinie. Jak to mówią, najważniejszy jest ów pierwszy raz. Przypomnijcie sobie jaki film wówczas oglądaliście. Pytanie brzmi: “Kto zaproponował właśnie ten film jako propozycję do wspólnego oglądania?” Czyli czyja opcja zwyciężyła?
2. Teraźniejszość. Wybór gości na wesele nie jest zadaniem prostym. Zwykle chciałoby się zaprosić więcej osób, niż jest się w stanie. Na dzisiejszym weselu mamy gości będących członkami rodziny Państwa Młodych, jak również gości będących ich przyjaciółmi. Pytanie brzmi: “Czyich przyjaciół – czyli gości nie będących członkami rodziny – jest dziś na weselu więcej – Panny Młodej, czy Pana Młodego?”
3. Przyszłość. Wybieracie się razem w góry. Jest zimno, ale pogoda śliczna. Po długiej wędrówce trafiacie do schroniska. Barman oferuje Wam pyszne kiełbaski z rożna i coś do picia. Jest tylko grzane piwo i sok jabłkowy. Na nocleg z gór trzeba wrócić samochodem. Pytanie brzmi: “Do kogo należy ostatni głos w sprawie tego, co wypije Pan Młody?”

GORĄCE KRZESŁA DLA PAŃ
Ten rodzaj konkursu dostępny jest w różnego rodzaju wersjach. Najbardziej klasyczna polega na tym, że uczestniczki spacerują po sali i w momencie, gdy przestaje grać muzyka – muszą usiąść na jednym z krzeseł znajdujących się na środku sali. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób uczestniczących w zabawie. Za każdym razem zawodnik, któremu zabraknie krzesła odpada.
Dodatkowo w czasie zabawy każda z pań biegnie po rekwizyt : krawat , koszule, buty

GORĄCE KRZESŁA DLA PANÓW
10 Panów siada na 10 krzesłach . Na komendę wodzireja przesuwają w prawą lub lewa stronę pozostawiając rzeczy ze swojego ubrania na krzesłach lub pod krzesłami. Na komendę START muszą założyć rzeczy pozostawione na różnych krzesłach. WYGRYWA TEN KTÓRY SIĘ NAJSZYBCIEJ UBIERZE
POKOCHAJ MISIA
Misiu pluszowy krąży w kółeczku , każda osoba musi zrobić misiowi : pogłaskać , ucałować- każdy zapamiętuje co zrobił misiowi . Następnie po kolei każdy musi zrobić to samo co misiowi osobie która jest po jego prawej stronie

CHUSTECZKA NA ZASADACH ZESPOŁU ‘TOKSZOŁ’
Na początku chusteczka krąży w kole a goście przekazują sobie Ją wzajemnie wraz z słodkimi całusami. Następnie Wodzirej dzieli Panie i Panów na dwie grupy Panie na Lewo , Panowie na prawo. Począwszy od Pana Młodego Każdy pan całuje Każdą Panią , Następnie jest kolejna runda, Każdy Pan całuje każda Panią w kolanko . Następnie ABY NIKT NIE BYŁ POKRZYWDZONY I WSZYSCY ZOSTALI WYCAŁOWANI wszystkie Panie biegną wycałować orkiestrę , a panowie Panie w kuchni i z Obsługi.

BAJKA
Wybrane osoby przedstawiają w strojach BAJKE O KSIĘCIU I KSIĘŻNICZCE, . Potrzebnych jest do zabawy 9 panów i 2 Panie ( osoby z poczuciem humoru) . W bajce biorą udział : Księżniczka, Książe , Smok , Koń Giermek, Łąka , Pieczara , Strumyk , Wieża.
Każda z osób Wciela się w swoją role np. Książe jeździ na koniu , Księżniczka wpada w ramiona Giermka . Co chwilę można usłyszeć : płacz księżniczki , rżenie konia czy ziewnięcie Smoka

Zabawa bardzo ciekawa i śmieszna i nie obyta na weselach .

PRZEPOWIEDNIE RÓL I ZADAŃ W PRZYSZŁYM DOMU- OCEPINY
Młodzi siadają na krzesłach ramionami do siebie (twarze w tę samą stronę). W ręku trzymają szpilkę. Kolejno do Młodej i do Młodego podchodzi Wodzirej z pękiem napompowanych balonów. W balonach są karteczki z opisami ról i zadań na przyszłe życie małżeńsko-rodzinne. Młodzi przebijając kolejne balony i odczytując zawarte w nich karteczki, określają, co komu robić w domu wypadnie.
Szczególnie cenne są opisy ról wymyślone przez samych Młodych.
BYRCONCA WODA- OCEPINY
Przepowiednia dotycząca czystości przed ślubnej PANNY MŁODEJ
Wokół stoliczka zbierają się wszystkie Panny , Panie .
Na stoliczku znajduje się taca na która nalewamy wodę gazowaną, jedna z Panien wyrywa jeden włos z głowy Panny Młodej ,po czym umieszcza go na tacy z wodą.
Jeżeli włos zatonie PANNA MŁODA zgrzeszyła przed ślubem , jeżeli nie zatonie to żyje w czystości do dzisiaj .
WYŚCIGI ROWEROWE
Do zabawy potrzeba 3-4 panów . W czterech katach Sali stają Pan Młody, Świadek , Świadkowa oraz Pani Młoda . Świadek , Świadkowa oraz Pan Młody maja po butelce wódki wraz z kieliszkiem . Pani Młoda posiada mundur Policyjny wraz z lizakiem i balonikami .
Panowie biorą udział w wyścigach na czas .Panowie na rowerku jadą do Pana młodego gdzie wypijają symboliczne 50 , następnie pedałują do Świadkowej oraz Świadka gdzie otrzymują kolejne 50 gram . U Pani Młodej następuje pomiar alkomatem trzeźwości ( dmuchamy aż do pęknięcia balonu) .
Dodatkowym utrudnieniem jest mały rower który sprawia uczestnikom nie lata trudność w zabawie.
WYŚCIGI NA NARTACH
Do kolejne zabawy potrzebnych jest 4 drużyny po 4 osoby . Drużyny rywalizują pomiędzy sobą , która pierwsza pokona odpowiedni dystans na nartach . Zdjęcia poniżej :

Możemy przeprowadzić spowiedź Pana Młodego.
Przebrany ksiądz przeprowadza spowiedź w rytm piosenki „ Tak proszę księdza troszeczkę niżej „ . Zabawa doskonale się sprawdza a słowa refrenu pozwalają na wspólny śpiew razem z innymi weselnikami .
ZABAWA WESELNA PACZKA DLA MŁODYCH.
Na środek jest zapraszana Młoda para , otrzymuje ona specjalny podarunek . Paczuszka wraz z tekstem czytanym prze Zespół krąży po całej Sali przechodząc z rąk do rąk osób zapraszanych do zabawy przez Orkiestrę. Na koniec wraca ona do Pary Młodej gdzie jest zostaje oficjalnie otworzona :

Link do podobnej zabawy znajduję się poniżej :

ŚMIECHU JEST CO NIE MIARA …..